kapat× Destek 0216 661 11 81
2000 yılında Türkiye Sermayesi ile satın alınan ve bugün dünyanın en iyi 10 markası içinde yer alan URB Grup CEO’su Harun Adıgüzel ev sahipliğinde yapılan toplantıda URB Grup’un yeni yatırımları, ekolojik ve sosyal çalışmaları ile 2023 hedefleri kamuoyu ile paylaşıldı.
URB Grup, Devleri İstanbul'da Buluşturdu

URB Grup’un 12 yıllık mazisini anlatarak dünya devi olma yolunda olduklarını bahseden Harun Adıgüzel’in ardından konuşmasını yapan URB Grup Finans Direktörü İsmail Hakkı Tuyun, finansal büyüme için yapılması gereken yatırımlardan ve bugüne kadar karşılaşılan zorlukların üstesinden nasıl gelindiğinden bahsetti. Zor durumlarda üretim yapmaya devam etmenin gerekliliğinden bahseden Tuyun, “İş yavaşlatmanın kimseye faydası yoktur. Sizler ürettiğiniz mal kadar varsınızdır. Üretmeyi keserseniz yok olursunuz” vurgusunda bulundu.

Markanız yoksa piyasada mevcudiyetiniz yoktur diyen URB Grup İş Geliştirme Direktörü Esin Uğurtay 2011 yılı beklentilerini ve 2012 hedeflerini anlatırken 2011 yılındaki yüzde 56 ciro artışı ile sağlanan 235 milyon dolar ciroya dikkat ekti ve hedeflerin küçük tutulmaması gerektiğini vurguladı.

Romanya, Türkiye, Macaristan, Belçika ve Hindistan’da yatırımlar yapan URB Grup’unun 2023 yılında 10 üretim tesisiyle 1 milyar dolar ciro hedeflediğini aktaran Uğurtay, 2 milyar dolarlık rulman pazarına sahip Hindistan’da inşasına başlanan yeni fabrikalardan da haberdar etti.

Toplantıda söz alan URB Grup Baş mühendisleri lon Terecoasa ve Valerica Husanu’nun Kaliteli Ürün-Nitelikli Satış değerlendirmelerini anlattığı sunumlarda Üniversite-Endüstri İşbirliği’nin öneminden bahsederken “Biz 60 yıllık bir fabrikayız, tecrübemiz en önemli sermayemiz ama bu tecrübeyi gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Bunun içinde üniversiteleri, genç mühendisleri eğitmeye çalışıyoruz” dedi.

Sahte rulmanla mücadele etmek adına çok önemli adımlar atan URB Grup yeni uygulamaya geçirdiği “Nano Partikül Sistem”i de ilk defa bu toplantıda duyurdu.

Yorum

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.