kapat× Destek 0216 661 11 81
Dünyanın en çok satış yapan rulman satıcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda URB Grup’un strateji değişiklikleri, çevresel faaliyetleri, yeni yatırımları ve tabi ki çok konuşulacak 2023 hedefi değerlendirildi.
Dünyanın Rulman Devleri İstanbul

Dünyanın en çok satış yapan rulman satıcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda URB Grup’un strateji değişiklikleri, çevresel faaliyetleri, yeni yatırımları ve tabi ki çok konuşulacak 2023 hedefi değerlendirildi. Toplantının ilgi çeken bir başka yönü ise; URB Grup tarafından sahte rulmana karşı uygulamaya geçirilen Nano Partikül Teknoloji sunumu idi.
2000 yılında üretimini durduracak bir fabrikayken, Türkiye sermayesi ile satın alınarak iki yıl içinde kara geçen ve bugün dünyanın en iyi 10 rulman markası arasında gösterilen URB Grup CEO’su Harun Adıgüzel ev sahipliğinde yapılan toplantıda URB Grup’un yeni yatırımları, ekolojik ve sosyal çalışmaları ile 2023 hedefleri kamuoyu ile paylaşıldı. Harun Adıgüzel’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda URB Grup’un 12 senelik mazisi anlatılırken, Adıgüzel’den sonra konuşmasını yapan URB Grup Finans Direktörü İsmail Hakkı Tuyun finansal büyüme için yapılması gereken yatırımlardan ve bugüne kadar karşılaşılan zorlukların üstesinden nasıl gelindiğinden bahsetti. Zor durumlarda üretim yapmaya devam etmenin ve dağıtım ağını unutmamanın gerekliliğinden bahseden Tuyun: “İş yavaşlatmanın kimseye faydası yoktur. Üretime devam etmek çok önemlidir. Sizler ürettiğiniz mal kadar varsınız. Üretmeyi keserseniz yok olursunuz” vurgusunda bulundu.
“100 Milyar $’lık rulman piyasasının %1’ine talibiz”
2010 yılında 146 milyon $ ciro yapan URB Grup’un Türkiye sermayesi olduğu için milli servete katkıda bulunduğuna dikkat çeken İş Geliştirme Direktörü Esin Uğurtay 2011 beklentilerini ve 2012 hedeflerini anlatırken 2011 yılındaki %56 ciro artışı ile sağlanan 235 milyon $ ciroya dikkat çekti ve hedeflerin asla küçük tutulmaması gerektiğini aktardı. Esin Uğurtay’ın “ileriye bakmak” konulu konuşmasında asıl dikkat çeken nokta ise URB Grup’un 2023 hedeflerinin aktarılması oldu. Bugün Romanya, Türkiye, Macaristan, Belçika ve Hindistan’da yatırımlar yapan URB Grup’un 2023 yılında 10 üretim tesisiyle 1 milyar $ ciro hedeflediğini aktaran Esin Uğurtay, 2 milyar dolarlık rulman pazarına sahip Hindistan’da inşasına başlanan yeni fabrikalarının da müjdesini verdi.
“100 Milyar $’lık rulman piyasasının %1’ine talibiz diyen Esin Uğurtay, akıllı yatırımlarla dünyada şöhretimizi arttırdık. Burada durmaya hiç niyetimiz yok. 2023 hedefimiz 1 milyar $ ama biz daha ileriki yılları da düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
20 ülkeden rulman satıcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda söz alan URB Grup baş mühendisleri Ion Terecoasa ve Valerica Husanu’nun kaliteli ürün-nitelikli satış değerlendirmelerini anlattığı sunumlarda; Ar-Ge faaliyetlerine yapılması gereken yatırımların ne denli önem arz ettiğini kaydetti. “Üniversite-Endüstri işbirliğinin öneminden de bahsederken; “Biz 60 yıllık bir fabrikayız, tecrübemiz en değerli sermayemiz ama bu tecrübeyi gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Bunun için de üniversiteleri, genç mühendisleri eğitmeye çalışıyoruz” dedi.
Sahte rulmanla mücadele etmek adına çok önemli adımlar atan URB Grup yeni uygulamaya geçirdiği “NANO PARTİKÜL SİSTEM”i de ilk defa bu toplantıda kamuoyuna duyurdu. Sadece üreticiyi değil, son tüketiciyi de çiddi tehdit eden sahte rulmanların ekonomik handikaplarının yanı sıra insan hayatına etkilerinin tartışıldığı toplantıda Esin Uğurtay’ın biz toplu taşıma aracının sadece rulman yüzünden kaza yapmasını mı beklemeliyiz? demesi toplantıya damgasını vurdu. Bugün dünyada en çok taklit edilen rulman markaları arasında gösterilen URB Grup CEO’su Harun Adıgüzel, yeni uygulamaya geçirdikleri “Nano Partikül” sistemin sahteciliği önlemede bilimsel yöntemlerden biri olduğunu kaydederken, sadece bilimsel yöntemler işe yaramaz. Aynı zamanda hukuki sorumlulukların da tamamlanması gerekir. Biz üzerimize düşeni yaptık, bilimsel çalışmalarımıza hız verdik ama devletlerin de sahtecilikle mücadelede önemli adımlar atması gerekiyor dedi.
Toplantının en ilgi çeken anlarından birisi de URB Grup Satış Müdürü Aylin Ceylan’ın yaptığı ‘Biz Önemsiyoruz’ başlıklı konuşma oldu. Dünyamızın bize sunduğu doğal madenleri kullanarak üretim yapıyoruz ama dünyaya kötü davranıyoruz, bu bir suçtur, diyen Aylin Ceylan, sadece borçlu olduğumuz için değil, önemsediğimiz için çevresel yatırımlar yaptık diyerek URB Grup’un yaptığı çevresel ve sosyal faaliyetlerden bahsetti. Çevresel yatırımların zarar değil fayda getirdiğini üstüne basarak vurgulayan Aylin Ceylan, bu yatırımları yapmaktan çekinenler bir süre sonra hepimiz için büyük tehdit oluşturacaklar. Bu konuda yaptırımların daha da arttırılması lazım dedi.
Toplantı, URB Grup CEO’su Harun Adıgüzel’in Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’mizin bayrağını 10 farklı ülkede daha gururla dalgalandıralım, dediği kapanış konuşmasıyla sona erdi.

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.